8 Mayıs 2015 Cuma

Şalgam ve Yetiştirilmesi


ŞALGAM NEDİR NASIL YETİŞTİRİLİR

Şalgam  özellikle   sonbaharda,  büyümeye  son derece kolay  Gece uzun ve Serin olsun, şalgam net ve tatlı  olur.
Hepsinden  iyisi yaprakları  yeni  floş  bitkiler  en azından  ilk kadar üretken  kalan, her
toplamadan  sonra  büyüyecek  sert dondurma  bazen  ötesinde  ve onlar da ilkbaharda yetişen.Ancak  erken onları  bitki   Uzatma  gün çiçek   ve  yerine yeni   yaprakların  tohumlarını  üretmek  için  şalgam  bitkiler  tetikler  Ayrıca, sıcak  güneşin  birkaç gün  bahar sıcak  çabuk  alır  nerede   Yeşiller  güçlü  ve  bölgelerde  acı tat  yapabilir.


Alan verilirse, bitkiler de  şalgam  kökleri üretecektir  Şalgam bizim tencere kalın  Yeşiller  güçlü  ve  bölgelerde   acı  tat  yapabilir.


Şalgam  her hangi  iyi drene toprak  büyümek kolaydır.  Yola  şalgam yesil  bitkiler  2 ile 4 hafta  ilkbaharda son dön önce   ve pek çok  alanda  bir  düşüş  mahsulün  ekim için  geç
9 ve 10 aylarda olmak üzere sonbahar ve kış boyunca  dikilebilir.


Kara lahana  ve diğer  yeşillikleri, şalgam güzel üretmek  hızlı  büyümek için  ihtiyaç duydukları ihale  bırakır.  Onlar iyi  büyüyen,  toprak  konusunda   çok  telaşlı  değildir  toprağın  p h 55-6 8   arasında  ve  hatta  yoksul  kumlu  topraklarda  iyi  yapıyor.

İdeal  olarak   bitkiler  çıkmadan  önce kompost  ve gübre ile  toprak  zenginleştirmek ama toprak  son derece   kötü  olmadıkça  şalgam  muhtemelen  sizi  hayal  kırıklığına  uğratmayacak Ayrıca  bitkiler  6 inç ayarlayın  ve konteyner  birkaç varsa, ince  ya da  aynı fidan dikmeyin 
şalgam  sürece  her  küçük  gurup  geniş  dirsek odası  vardır. gibi  küçük  kümeleri  büyüyen 
umursamıyorum. 

Onlar   şalgam  yapacak   kalabalık  bitkilerden  büyük  kökleri   beklemeyin  çeşitli olmasına rağmen  Onlar  akılda  sadece  yaprakları  ile  ekilir.
Şalgam  zengin   toprak  gerekir,  bu  yüzden  daha istikrarlı  suya ihtiyacımız  onları  sulanan 
tutmak   genellikle   kuru  sonbahar   havalarda  şalgam  görünen  herhangi  bir yabani  otlar  çekin.
Bizi Takip Edin

Share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder